רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

למידה משמעותית במתמטיקה בבית ספר "אמנים"

אחת ממטרות בית ספר אמנים, היא קידום למידה משמעותית, עדכנית אשר תוביל להישגים לימודיים, למימוש עצמי ולמצוינות. במסגרת יישום מטרה זו מופעלות בבית הספר שתי תכניות המזמנות מצוינות בית ספרית מתמטית וטיפוח מצטיינים בבית הספר בשכבות ג'- ו'.

תכנית ראשונה הינה מנהיגות חונכת, בתוכנית זו מצטייני השכבה הבוגרת חונכים תלמידים משכבה ג' . מטרת תוכנית החונכות הינה להעלות את ביטחונם העצמי של תלמידים משכבות גיל נמוכות  ולסייע להם במידת הצורך בחומר הנלמד. הסיוע והתמיכה ניתנים דרך משחק, משימות מתוקשבות ולמידה שיתופית. בדרך זו לומדים התלמידים לחבב את המקצוע ולשנות את יחסם והישגיהם לכל תחום המתמטיקה. יש לציין שהחונכות מתקיימת בליווי צמוד של מורות מתמטיקה של שכבות ג' ורכזת המתמטיקה . תוכנית נוספת הינה פרוייקט מצויינות - כל אחת משכבות ג'-ו' בוחרת יחד עם רכזת המתמטיקה מתמטיקאי אותו הם יחקרו, לדעת ולגלות את תרומתו למתמטיקה.  בשלב הראשוני -  יתמקדו התלמידים באישיותו של המתמטיקאי ויציגו ביבליוגרפיה  מתאימה, בשלב השני - התלמידים יחקרו ויגלו את תרומתו של המתמטיקאי למתמטיקה והתפתחותה, בשלב שלישי - התלמידים יכינו משחקים אשר קשורים לתגלית זאת ובשלב רביעי – יערכו התלמידים תערוכת המדגימה את תגליות המתמטיקאים.   הפרויקט יגיע  לשיאו ביום מרוכז בו התלמידים המצטיינים יצטרכו להעביר לכלל בית הספר את המידע אשר אספו . המצטיינים יעברו בין הכיתות, בהתאם לשכבה, יציגו את המתמטיקאי, יישחקו במשחקים שהרכיבו ויחשפו את כלל בית הספר לעשייה שלהם. 

מיכל דדון, מנהלת בית הספר: "ברצוני להודות לכל העוסקים במלאכה, רכזת מתמטיקה, עינת מדר וכל צוות המורים אשר פועלים לקידום תלמידים מצטיינים במתמטיקה. פרויקט החונכות הינו מבורך שכן באמצעותו שכבת הבוגרים מצמיחים מנהיגים חדשים! יישר כוח".
 
 
 
חזרה
Facebook