רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

מפגש בין דורי בבית ספר ''האמנים''

כחלק מתכנית כתיבה ארצית בשכבות ה'-ו' בנושא סיפורי עם ומורשת, קיבלו התלמידים משימת כתיבה אשר ביקשה מהם לשמוע סיפורים מפי סבים וסבתות ולתעדם לסיפור אישי.

מטרת תכנית זו הינה עידוד כתיבה יצירתית וספרותית, הכרת המורשת היהודית וכן חיזוק הקשר הרב דורי.  ביוזמתה של רכזת עברית, שושנה אברמוב, ומורות העברית בשכבות אלו הוחלט לקיים את המפגש הראשוני בבית הספר. בשבוע שעבר התקיים מפגש מרגש אשר היווה את נקודת הפתיחה ליישום התוכנית. סבים וסבתות הביעו נכונות יוצאת דופן והגיעו לספר את סיפורם האישי. הסיפורים היו שונים ומגוונים ועסקו בהיסטוריה האישית של כל אחד ואחת מהסבים והסבתות, תלמידי הכיתה היו קשובים ונרגשים לשמוע את החוויות האישיות שסופרו. כמו כן, התלמידים התענינו, שאלו שאלות ותיעדו את הנשמע. בסיום הפעילות קיבלו הסבים והסבתות מדליה אישית המודה להם על הגעתם וחשיפת סיפורם בפני התלמידים.

מיכל דדון מנהלת בית הספר:  "מפגש מסוג זה, בין דורי, הינו מלמד, מרתק ומרגש. זכות גדולה לתלמידנו שזכו לשמוע סיפורי גבורה ומורשת בעלי מסרים חשובים לדור הצעיר. סיפורים אלו יתועדו, ישמרו וייזכרו. כמו כן, זו הייתה במה גם עבור הסבים והסבתות שהיו מאושרים על מתן ההזדמנות לחלוק את סיפור חייהם עם התלמידים. תודה לשושנה אברמוב על הובלת מהלך משמעותי ומרתק".
 
 
 
 
 
חזרה
Facebook