רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

ליצנים רפואיים מתיכון 'איתן' ברמלה יצאו לשמח ילדים בבית חולים שנייד

תלמיד י"א ב"איתן", מספר על החוויה שלו: "אתה עומד מול ילדה לא בהרבה יותר קטנה ממך, שעוברת דברים כל כך קשים, המעט שאתה יכול לעשות זה לנסות להעלות לה חיוך על השפתיים".

תלמידי התיכון הדתי "איתן" בעיר יצאו השבוע לבית החולים שניידר בכדי לשמח ילדים חולים המאושפזים במחלקות השונות. התנדבות זאת הייתה אירוע שיא אליו התכוננו התלמידים במשך מספר שבועות כחלק מפרויקט להכשרת ליצנים רפואיים הפועל בבית הספר בשיתוף עיריית רמלה ופרויקט פל"א/קרן רמלה.

במשך מספר שבועות עברו התלמידים הכשרה לליצנות רפואית על ידי 'איציק הליצן', הלא הוא איציק עוזרי המוכר מהופעותיו השונות בטלוויזיה ובהתנדבויות הרבות שלו בקרב ילדים חולים בארץ.

התלמידים למדו לבצע קסמים, להתאפר ועברו גם הכשרה רגשית שתיתן להם את הכלים הדרושים בכדי לסייע ולשמח את הילדים החולים ברגעים המורכבים של האשפוז והמחלה.

"התלמידים היו פשוט מדהימים!" אומרת אסתר, יועצת בבית הספר. "היה כל כך מרגש לראות אותם מתמודדים בגבורה כזאת מול מראות עצובים ולא פשוטים. הצורה המדהימה בה הם ניגשו לילדים, שיחקו איתם, הצחיקו אותם, עשו להם קסמים והעלו להם חיוך על השפתיים".

"האמת היא שהפרויקט כמעט והתבטל עקב בעיות תקציב" מספרת לנו אסתר, "אבל תודות לאנשים טובים כמו יואב נדב, אווה פנש, ז'אנה אבייב ורונית ברק מעיריית רמלה ומפרויקט פל"א/קרן רמלה, הצלחנו להרים את הפרויקט החשוב הזה".
התלמידים עצמם חזרו בתחושת סיפוק מאוד גדולה.  זה מה שסיפר לנו בני, תלמיד י"א ב"איתן", על החוויה שלו: "אתה עומד מול ילדה לא בהרבה יותר קטנה ממך, שעוברת דברים כל כך קשים, המעט שאתה יכול לעשות זה לנסות להעלות לה חיוך על השפתיים".

שי אפשטיין, מנהל תיכון 'איתן': "אנחנו כבר מחכים לפעם הבאה, באסף הרופא! בית הספר נערך להפוך את היוזמה החיובית הזו לחלק קבוע משגרת בית הספר, זאת גם תודות לאייל מ"טלטל הסעים" שנרתם למימון הסעות שבועיות לבתי חולים ברחבי הארץ."

ניתן לצפות בסרטון המתאר את הפעילות בקישור הבא:   https://www.youtube.com/watch?v=tPC2n9MnsWQ
 
 
 
 
חזרה
Facebook