רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

שבת ישראלית בבית ספר ''בן צבי'' לאמנויות

"שבת ישראלית" - המקום שבו כולנו יוצרים שבת קצת אחרת. חילוניים, דתיים וכל מה שביניהם, עושים מהשבת יום משמעותי ומיוחד, יום של מפגש וחיבור.

ביום שישי בשבוע שעבר, התקיימה בבית ספר "בן צבי" לאמנויות "קבלת שבת ישראלית" מיוחדת ומרגשת לכיתות ד'-ה' בשיתוף הורי התלמידים והנהגת ההורים הבית ספרית.      בפעילות זו התארחו תלמידי  כיתה ה' מביה"ס "אל-אמאל" מהמגזר הערבי כחלק מהפרויקט השיתופי השנתי "חיים משותפים".

את האירוע הנחה השחקן והמוזיקאי נעם יעקובסון מעמותת  "מבראשית" של משרד החינוך. הופעתו לוותה בשירים, בסיפורים אישיים ובהומור רב.

במהלך קבלת השבת, הוזמנה אם עם בתה לברך על הדלקת נרות שבת ולאחר מכן כל האימהות והבנות הדליקו נרות יחד. אבות ברכו את בניהם ב"ברכת הבנים", אימהות ברכו את בנותיהן ב"ברכת הבנות" וסיימו את סבב הברכות בקידוש משותף. התלמידים והוריהם ברכו ברכת "המוציא לחם מן הארץ" והתכבדו בלחמניות מעשה ידי האימהות .

הפעילות הייתה חווייתית ועסקה בנושאים: משפחה, שבת, מסורת ושיח חברתי-ערכי אשר לוו בקטעי שירה, נגינה וסיפורים "מבית אבא". האווירה הייתה נעימה וחגיגית ואנו נפעיל זאת גם בקרב תלמידי א'-ג' במהלך השנה.

מרים פרידמן, מנהלת בית הספר: "הדגש שלנו ב"שבת ישראלית" הוא בחיבור. חיבור בין אנשים, בין קהלים ועדות, בין מסורות שונות. חיבור דו-צדדי שבו כל אחד מביא את עצמו כפי שהוא ונחשף לעולמו של הזולת.  בתפיסתנו, השבת צריכה להיות יום ייחודי. כל אחד צריך ליצור את השבת המשמעותית עבורו לפי עולם ערכיו. שבת שתביא לידי ביטוי את המשפחתיות, את הקהילתיות ואת המסורת.

תלמידי בית ספר 'בן צבי' ותלמידי בית ספר "אל-אמאל" קבלו שי ייחודי מעמותת "מבראשית" הכולל משחק קלפים משפחתי לשבת, שירון שבת, פרח לקישוט שולחן השבת ומדבקה. 
 
 
 
 
 
חזרה
Facebook