רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

תכנית ''עתידים'' ברמלה – סיפור הצלחה

נציגי תכנית "עתידים" הגיעו השבוע לביקור השנתי ברמלה, ונועדו עם גורמי חינוך ותלמידי התיכונים, למפגשים אישיים.  ראש עיריית רמלה יואל לביא, שיבח את     תוכנית "עתידים" וקרא לתלמידי העיר להצטרף לתוכנית המשלבת  לימודים אקדמיים ושירות צבאי מלא ותורם.

עיריית רמלה, אירחה בסוף שבוע שעבר בעיר את נציגי תכנית "עתידים" – בראשות ראש מנהלת "עתידים" בצבא, סא"ל אורן בר וצוות קציני היחידה. הביקור השנתי הינו יוזמה משותפת של תוכנית "עתידים", הפועלת לקידום ההשכלה הגבוהה בקרב צעירים מצטיינים בני העיר ושל ראש עיריית רמלה מר יואל לביא ואגף החינוך והנוער בניהולה של הגב' איילת כהן.                                                                                               

במסגרת הביקור, נפגשו אנשי "עתידים" עם ראש העיר וגורמי החינוך בהם מנהלי בתי הספר התיכוניים ברמלה, לעדכון בדבר הצלחת התכנית ביישוב. בהמשך נפגשו נציגי התכנית עם תלמידי כיתות י"ב למפגשים אישיים, ולסיום  נערך כנס הסברה וחשיפה לתכנית לתלמידי שכבת י"א והוריהם, באשכול הפיס ברמלה.                                             

ראש עיריית רמלה יואל לביא, שיבח את תוכנית "עתידים" וקרא לתלמידי העיר להצטרף לתוכנית המשלבת לימודים אקדמיים ושירות צבאי מלא ותורם. לביא הדגיש, כי העירייה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם "עתידים"  המפעילה מערך שיווק אינטנסיבי, לעידוד רבים מבני העיר להשתלב בתוכנית. הודות לפעילות זו, חלה עלייה במתקבלים לתוכנית בשנים האחרונות.  לביא פנה למנהלי בתי הספר וקרא להם להשקיע מאמצים וחשיבה באיתור ושיבוץ התלמידים המתאימים לתוכנית.  לביא: "עתידים הוא אחד הפרויקטים הכי חשובים שקיימים כיום בחברה הישראלית, זו היא שליחות אמיתית ואנחנו גאים ש'עתידים' פועלת כאן ברמלה.  אני רואה בתכנית עתידים אופק התפתחות משמעותית עבור תלמידינו. כל תלמיד שיגיע לעתידים, מבטיח את עתידו, בהיבטי השכלה ורכישת ניסיון מקצועי וזו היא שאיפתנו כעיר".   מנכ"ל העירייה עופר תודר, בירך את התלמידים שגילו עניין בתוכנית והדגיש, כי 52 מתלמידי העיר הם בוגרי התוכנית ששובצו במסגרת שירותם ולאחר שחרורם בשורה ארוכה של תפקידים מרתקים, מאתגרים ומתגמלים. "מדובר בתוכנית למצטיינים המעניקה למשתתפיה מקצוע לחיים, אתגר ותרומה למדינה".                                                                          

ראש מנהלת עתידים סא"ל אורן בר, הודה ללביא על התמיכה ושיתוף הפעולה והדגיש, כי ניכר שיש יציבות בפוטנציאל לאורך השנים ועבודת שטח מקיפה ברמלה המביאה לאיתור ושיבוץ תלמידי העיר בתוכנית. ראש המנהלת הוסיף כי נציגי התוכנית ימשיכו בשיתוף פעולה עם המערכת העירונית באיתור תלמידים ועידודם להצטרף אל מסלולי העתודה, השרות ביחידות הטכנולוגיות ובתפקידים המשמעותיים הפתוחים בפני אקדמאיים  בצה"ל.

הסטודנטים של "עתידים" לומדים בפקולטות להנדסה, רפואה, מדעים, משפטים וכלכלה.   הם זוכים במהלך לימודיהם לסיוע אקדמי, חברתי וכלכלי הכולל מענק שכר-לימוד, מלגת קיום, מחשב נייד וחונך אישי. במקביל, הם תורמים לקהילה במגוון עמותות כשעתיים בשבוע, החל מהשנה השנייה ללימודיהם.

תוכנית "עתידים" נוסדה בשנת 2000 במטרה להגדיל את מספרם של בני הפריפריה הלומדים לתואר ראשון במסגרת העתודה של צה"ל. כיום, "עתידים" הינה תוכנית כוללת המלווה מצטיינים מהפריפריה כבר מחטיבת-הביניים ומשלבת אותם בלימודים אקדמיים במגוון של מסלולים. 17,000 בני נוער, סטודנטים ובוגרים אקדמאים משתייכים כיום לתוכנית "עתידים". 
 
 
 
 
 
 
 
 
חזרה
Facebook