רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

קידום נוער רמלה במכון וייצמן

קבוצת נערים מיחידת קידום נוער ברמלה  יוצאת מדי שבוע ללמוד במכון וייצמן למדע, בקבוצות מדע פעיל, ומציגים תוצרים מעניינים, המבוססים על עקרונות מדעיים אותם הם לומדים.

הנערים הזמינו את בני  משפחותיהם  לעמוד מקרוב על התכנית המיוחדת, וצוות  המרצים  הציג את האופן בו פועלים הנערים בכל שבוע. האירוע היה מרגש במיוחד. בקבלת הפנים הוצגו התוצרים שהכינו הנערים, ביניהם, מנורות לבה (שהכינו בשיעור בו למדו על צפיפות חומרים) קליידוסקופים (שהכינו כשלמדו על אור), צופרי אוויר (משיעור שעסק באוויר) ועוד. בני המשפחות יכלו לראות, ולהתרשם מעשייתם המדעית של ילדיהם.

ד"ר עובד קדם  ממכון וייצמן, הציג את  העקרונות המדעיים  שהנערים לומדים והתרגש מאוד לראות  את ההורים והנערים יושבים, עובדים ומדברים יחד.

אביו של אחד הנערים  אמר : "אני לא מאמין שהבן שלי לומד מדע ואפילו נהנה מזה,  הוא אף פעם לא אהב ללמוד ורק עשה בעיות ".     אחת האימהות הוסיפה וציינה: "מאוד מרגש לראות את הבת שלי שמחה שוב".  הפעילות  במכון דווידסון מצטרפת לתוכניות רבות  שיחידת קידום נוער בעיריית רמלה  מבצעת במהלך השנה . קידום נוער מטפל בתלמידים  שנשרו ממסגרת הלימודים, מסייעים בהשלמת השכלה ל 12 שנ"ל, הכשרה מקצועית והכנה לעולם העבודה  תוך  ליווי חם ואוהב מצוות עובדי הנוער .

מטרת התוכנית, לחזק אצל בני הנוער את הביטחון, את הדימוי עצמי ואת תחושת המסוגלות האישית במגוון תחומים' לחשוף את בני הנוער ללמידה ולחשיבה מדעית, דרך התנסות מעשית, פעילה ומאתגרת, לפתח אצלם יכולות חשיבה רציונליות שמבוססות על שלבי חשיבה מדעית מובנים, כגון הנחות יסוד, עובדות, מסקנות, הסבר, סיבה ותוצאה ולפתח יכולות חברתיות על ידי עבודת צוות המבוססת על חוויות למידה משותפת.
 
 
 
 
 
 
חזרה
Facebook