רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

נציגי השגרירות האמריקאית ביקרו בבית ספר ''בן צבי לאומנויות'' ברמלה

השבוע  ביקרו בבית ספר "בן צבי לאומנויות" נציגי השגרירות האמריקאית והממונה על תחום המדעים גב' לין מורין ומר לסלי סמית, אליהם התלווה מר  פאריד חמדאן, המפקח על תוכנית "גלוב" בארץ מטעם משרד החינוך, מנכ"ל העירייה מר עופר תודר, מנהלת מחלקת החינוך, גב' איילת כהן וגב' אלונה קליינמן, אחראית על בתי הספר העיר.    התלמידים קידמו את פני האורחים בדגלי ישראל וארה"ב,  בשיר ובריקוד.

תלמידי בית הספר הציגו בפני האורחים את תוכנית "גלוב" הבינלאומית הפועלת בבית הספר זו השנה השנייה . מטרת התוכנית לקדם את מודעות התלמידים לסביבה ולשלבם במאמץ לשמור על איכות הסביבה העולמית. במסגרת התוכנית אוספים התלמידים נתונים מטאורולוגיים, כגון: טמפרטורה, משקעים, לחות, חומציות ומצב העננות ומזינים את הנתונים באתר הבינלאומי. הנתונים הנאספים מגיעים לסוכנות החללNASA  ומשמשים למחקר לחיזוי תופעות אקלימיות גלובליות.

שילוב בית הספר בתכנית גלוב" מהווה מנוף לשילוב "לימודי הסביבה" בתכנית הלימודים הבית-ספרית ומאפשרת מסגרת לימודית ייחודית המשלבת את תחומי הדעת השונים: אנגלית, תקשוב, מדעים, גיאוגרפיה ועוד. תלמידי "גלוב" מפתחים מיומנויות יכולת עבודה בצוות, לקיחת אחריות, תהליכי-חקר ולמידה שיתופית עם בתי ספר אחרים הנמצאים בתכנית.       התלמידים הציגו את  "התחנה המטאורולוגית" שהוקמה בבית הספר כחלק מפעילות בתוכנית "גלוב", את המכשור העומד לרשותם והסבירו על הפעילות היומיומית באיסוף הנתונים.

בתום הביקור, ציין מר פאריד חמדאן כי "בית ספר "בן צבי לאומנויות" מהווה מודל לשאר בתי הספר בעיר, וכי "בוגרי גלוב" הלומדים בחטיבת הביניים  מגיעים מידי שבוע לבית הספר כדי לחנוך את הצעירים".    
 
 
 
 
חזרה
Facebook