רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

ברמלה חונים כחוק ושומרים על עיר נקייה

לצורך שיפור ושדרוג רמת הניקיון ברחובות העיר, הציבה העירייה ברחבי העיר שילוט האוסר חניית מכוניות לזמן קצר בימים מוגדרים, על מנת לאפשר לעובדי הניקיון ומכוניות הטיאוט - ניקוי יעיל וטוב יותר.    ראש עיריית רמלה יואל לביא: אנו פונים לציבור הנהגים להישמע להוראות החוק ולקבל בהבנה את המהלך שנועד לשפר את רמת הניקיון ואיכות החיים בעיר.   האכיפה המוגברת תמשך

לצורך שיפור ושדרוג רמת הניקיון ברחובות העיר, החליטה העירייה באמצעות ועדת התנועה להגביל ולאסור את החניה לשעות מוגדרות אחת לשבוע בחלק מרחובות העיר. המהלך בוצע במסגרת שדרוג מערך הניקיון העירוני לאורך צירי התנועה המרכזיים בשכונות העיר. על פי התוכנית הוצבו ברחבי העיר שלטים האוסרים חניית מכוניות לזמן קצר בשעות ובימים מוגדרים זאת על מנת לאפשר לעובדי הניקיון ומכוניות הטיאוט - ניקוי יעיל וטוב יותר של צירי התנועה בשכונות העיר.

יודגש, כי החנייה ברחבי העיר היא ללא תשלום ויוזמה זו היא חלק מתוכנית עירונית כוללת לשמירת הניקיון ברחבי העיר ושיפור איכות החיים, לרבות הגברת האכיפה כנגד משליכי פסולת ברבים. רשימת הרחובות ופרטי הימים והשעות מפורסמים באתר העירוני. ראש עיריית רמלה יואל לביא ציין, כי העירייה רואה חשיבות רבה בשמירת הניקיון ברחבי העיר לרבות הקפדה של נהגים לפנות את מכוניותיהם מצירי התנועה בימים ובשעות שנקבעו בהתאם לשילוט והפרסום שנעשה הן במקומונים והן כאמור באתר העירוני. לביא: "אנו פונים לציבור הנהגים להישמע להוראות החוק ולקבל בהבנה את המהלך שנועד לשפר את רמת הניקיון ואיכות החיים בעיר".

מנכ"ל העירייה עופר תודר הוסיף, כי לאור ריבוי המקרים בהם משליכים תושבים ובעלי  עסק
את האשפה לרבות קרטונים ואריזות לצד כלי האצירה הייעודיים ואינם מקפידים על שמירת הניקיון, מבצעת העירייה אכיפה מוגברת, הן כנגד משליכי הפסולת והן כלפי נהגים החונים בניגוד להנחיות החדשות.  בהתאם לתוכנית התמקדה האכיפה בשבועות האחרונים, תחילה בפרסום  ההנחיות, הסבר, מתן אזהרות בע"פ ואכיפה בפועל במתן דוחות והתראות. מ"מ מנהל הפיקוח העירוני עמית שפירא ציין, כי האכיפה המוגברת תמשך בכל חלקי העיר והדגיש, כי בין היתר הוגשו הדוחות בגין חניית רכבים בשעות לא מורשות, הנחת חפצים בולטים הגורמים נזק, או מפריעים לתנועת הציבור, השלכת פסולת ברשות הרבים ומחוץ לכלי אצירה, השלכת גזם שלא בימי פינוי ובניגוד לכללים ועוד.
יצוין, כי מחלקת הפיקוח העירוני פועלת גם כנגד קבלנים ותושבים העוסקים בשיפוץ בתיהם ואינם מקפידים על הוראות החוק בכל הקשור לפינוי מסודר של פסולת בניין, לרבות פינוי גזם ועלים אותם יש לאסוף לתוך שקיות ולהוציא לחזית הבתים בימי האיסוף המורשים. מ"מ מנהל יחידת הפיקוח העירוני עמית שפירא: "מחלקת הפיקוח תגביר את מערך האכיפה בנושא החנייה ובנושאים נוספים כגון: הוצאת גזם וריהוט ישן שלא בשעות וימי הפינוי המופיעים באתר העירוני".               
מנהל מחלקת התברואה דוד חביבה, ציין כי למרות פעולות ההסברה רבו באחרונה המקרים בהם תושבים ובעלי עסקים משליכים אשפה ביתית, גזם, ריהוט ישן, קרטונים ואריזות מחוץ למיכלי האשפה ומתקני הקרטון באופן שגורם לפגיעה ברמת הניקיון ברחובות ושכונות העיר, וגורמים למטרדי ריח ומופע של מזיקים הפוגעים באיכות החיים של תושבי העיר.   
חזרה
Facebook