רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

פורים שמח מתלמידי פרויקט הטייסת בבית ספר מענית לילדי בית החולים אסף הרופא

התלמידים בשיתוף יו"ר ועד סוחרי השוק רמלה כרמל שבו וחבריו הסוחרים, הרימו תרומה למען הילדים החולים לקראת חג הפורים והפתיעו אותם בתחפושות ומשלוחי מנות

תלמידי  כיתות ו' בבית הספר מענית ברמלה הפעילים בפרויקט הטייסת - קרן רמון, יזמו בשיתוף יו"ר ועד סוחרי שוק רמלה מר כרמל שבו, יום התרמה מיוחד בשוק העירוני, למען ילדים חולים הלומדים בבית ספר 'אסיף' הפועל בבית החולים אסף הרופא. התלמידים בחברת הוריהם ומר שבו פקדו את דוכני וחנויות השוק והצליחו לאסוף אלפי שקלים שנתרמו על-ידי הסוחרים וקונים ותושבים. בכספי התרומות רכשו התלמידים תחפושות ומשלוחי מנות אותם חילקו בהתרגשות לילדי בית החולים.                                                

כרמל שבו: "מדובר ביוזמה מבורכת של ילדי בית הספר לקראת חג הפורים. היה מרגש לראות את ההיענות של הסוחרים שקיבלו בחום את ילדי פרויקט הטייסת שהפנו את תרומתם כדי לשמח בחג הפורים ילדים חולים". התלמידים והוריהם הודו בחום ליו"ר ועד סוחרי השוק כרמל שבו בקריאת כיפאק היי, על תרומתו המיוחדת, התגייסותו ותמיכתו ליוזמה. פרויקט מועדון הטייסת שבראשו עומדת נשיאת "קרן רמון" גב' רונה רמון, פועל בבית הספר מענית ונועד לפיתוח מנהיגות חברתית – ערכית. מועדון הטייסת פועל לפי עיקרון של העמדת מאמן המשמש "כמבוגר המשמעותי" המלווה את הפרט ואת הקבוצה, בשיתוף המחנכים וההורים, שהופכים בעזרת התוכנית למבוגרים משמעותיים גם הם.

במסגרת פעילות הפרויקט נפגשים התלמידים עם טייסי חיל האוויר בסדיר ובמילואים מטייסות מבצעיות של החיל, המלווים אותם בסדנאות שונות ומשמשים להם כמודל להצלחה ומצוינות. המסגרת החברתית החלופית מושתתת על חוויות בונות ומטפחת מודלים חדשים לחיקוי עבור התלמידים, שהופכים לגרעין מנהיגותי חברתי בתוך בית הספר. התוצאה היא עליה חדה במספר המורים המדווחים על שינוי חיובי באקלים הכיתתי.
 
 
 
חזרה
Facebook