רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

יום הפאי בחטה"ב עידנים ברמלה

יום הפאי הוא חג לא רשמי, שהמציאו אותו לפני כ – 25 שנה באוניברסיטאות בארה"ב, ובנוסף, הוא גם יום הולדתו של אלברט איינשטיין. בארץ חוגגים את יום הפאי כיום המדע ובעידנים הפך יום זה להפנינג חוויתי שכולו הנאה צרופה המשלבת מתמטיקה, משחקים ותחרויות.

צוות המתמטיקה, הכולל את המורים: שוש שואף, שרה קסטל, ארז דוקטורי וקתי בן חי, בראשותה של חני גורן, רכזת המקצוע, יזמו את הפעילויות ביום זה  והביאו לביצועו. בנוסף, נרתמה ועזרה רכזת שכבה ז' מאיה יהושע.
 
האירוע החל בצפייה בסרטונים, חלקם חווייתיים, חלקם אינפורמטיביים, בהם שמעו התלמידים על ההיסטוריה של הפאי, למדו על חישוב הפאי ומשמעותו בתרבויות עתיקות וביהדות, ועוד.   בהמשך התחלקו התלמידים לקבוצות במסגרתן, פתרו חידות מתמטיות, חידונים, התחרו במשחקים לימודיים והיתוליים והשתתפו בתחרות עוגת הפאי המושקעת. הפעילות נערכה בכיתות, בספריית החטיבה ובחצר בית הספר.
 
שיא הפעילות בא לידי ביטוי בתחרות בה השתתפו 15 תלמידים, על זכירת כמה שיותר ספרות של הפאי.  במקום הראשון זכה אלון בכור מכיתה ט', עם 171 ספרות אחרי הנקודה. במקום השני זכה שי רטה, אף הוא מכיתה ט' עם 137 ספרות אחרי הנקודה.  החוויה הייתה מרנינה, חווייתית ותחרותית.     מנהלת בית הספר, שרונה שלו, בירכה על הפעילות וציינה: "כל למידה, גם למידת מתמטיקה יכולה להיות מהנה ורלוונטית. זוהי רק אחת הדוגמאות למאמציהם של המורים לפתח בחטיבה שיעורים מגוונים, מעניינים וקצת אחרים.  זוהי למידה משמעותית במיטבה.
 
 
 
 
חזרה
Facebook