רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

תלמידי המכינה בקמפוס השפלה בביקור לימודי במוזיאון יד ושם

כדרכו במסורת, ארגן צוות המכינה של קמפוס השפלה ברמלה, ביקור במוזיאון 'יד ושם' ביום השואה, עבור התלמידים המשתייכים לקבוצות הלמידה בהיסטוריה העוסקים בנושא השואה גם במהלך לימודיהם.
במהלך הביקור השתתפו התלמידים בסדנא בנושא זיכרון השואה והתרגשו לשמוע עדות חיה מפי ניצולה.   

הרעיון לביקור במוזיאון השנה הגיע מהמוזיאון עצמו, שנציגיו יצרו קשר עם מנהלת המכינה בקמפוס השפלה, הגב' סוזי עטר,  והזמינו אותה להביא את תלמידיה על מנת לקחת חלק בטקס הממלכתי שנערך בבוקר יום השואה.   יצוין כי, מוזיאון "יד ושם" בוחר בקפידה את הקבוצות המוזמנות לטקס, ולכן צוות המכינה היה גאה בתלמידיו על הרושם הטוב שהותירו בביקורים שנערכו בשנים קודמות.

בסיום הביקור העידו התלמידים שמדובר היה בחוויה משמעותית וחיונית. עוד הם הוסיפו כי הביקור תרם להם באופן אישי להבנת נושא השואה והבעת סולידריות עם הניצולים.

למרות העובדה שרובם ביקרו כבר במוזיאון במסגרת לימודיהם בתיכון או שירותם בצבא, ניכר היה שהם חווים את הביקור בצורה שונה  בהיותם בוגרים יותר ובשלים לקבל את המידע ולעבד אותו.

בעוד מספר שבועות ייגשו התלמידים לבחינות הבגרות שלהם, לאחר מספר חודשים של לימודים אינטנסיביים ומאומצים. צוות המכינה מאחל לתלמידיו הצלחה רבה בבחינות, ומביעים תקווה שמאמציהם יישאו פרי והם יצליחו להשלים ולשפר את תעודת הבגרות שלהם לטובת הכניסה למוסדות אקדמיים.

בימים אלו נערך הצוות לתחילת גיוס מועמדים לשנת הלימודים תשע"ו. שירות חשוב זה שניתן לתושבי האזור ממשיך את פועלו במלוא המרץ למען השכלתם של הצעירים וקידומם האישי. 

חזרה
Facebook