רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

''יום ישראלי'' בכחול לבן בבית הספר אחווה-תל"י ברמלה

בבית הספר "אחווה"- תל"י חגגו את יום העצמאות ה-67 למדינה ביום שכולו ניחוחות ישראליים- "יום ישראלי". השתתפות ילדי הגנים " יובל", "יובלים", "שלום" ונוכחותם, ריגשה את כולם.
 
היום נפתח בסדר עצמאות חגיגי ומרשים, בארגונה של רכזת תל"י רותם מיכאלי, שהינו טקס חוויתי המציין את הקשר בין עם ישראל לארץ ישראל, מחזק את תחושת השייכות לעם ישראל ולמורשתו ומעשיר את חווית החג. נשמעו ברכות ונשאה תפילה לשלום המדינה.

כיבדו את האירוע בנוכחותם, נציגי עיריית רמלה, משטרת רמלה, משרד החינוך, חיילי גדוד חיל ההנדסה והורים, אשר השתתפו בסדר העצמאות שנפתח במופע דגלנות מרהיב של התלמידים בארגונו של עמית לוי המורה לחינוך גופני.  

תלמידי מועצת התלמידים בהדרכתה של נירית חי הרכזת החברתי, הגישו לילדי הגנים זרי ברכות בפרחי כחול לבן ודגלי ישראל, סכמה הגננת: "האווירה חגיגית, שמחה מהממת, האירוח מרגש ומכבד!"

בשיאו של הסדר הופרחו בלונים בצבעי כחול לבן כמספר שנות מדינת ישראל ולכל עשור נישאה תפילה וברכה.  התלמידים יצאו להפסקה רוקדת ולצלילי שירים ישראליים רקדו יחד עם ילדי הגנים ריקודי עם ישראליים.

כסיכום לפרויקט "מסע בין שירי ארץ אהבתי" שרו כולם בצוותא משירי ארץ ישראל היפים והאהובים אותם למדו במהלך השנה בהנחייתם המקצועית של סיוון ואיתן אלבז, כששירונים בידיהם התכנסו כולם במגרש ושרו במלא העוצמה, הגאווה והאהבה את שירי ארצנו הקטנטונת...     

בסופו של היום העשיר והעצמתי התקיים לימוד "בחברותא" של "התפילה לשלום המדינה".   בחודש אייר אנו מאירים את ערך הכבוד ואירועי החודש מתאפיינים בכבוד לזכר קדושי השואה, ביום המכובד לזכרם של חללי מערכות ישראל וכמובן, הוקרת כבוד למדינת ישראל -הגאווה הגדולה שלנו!

מנהלת בית הספר, ענת שי, ציינה, כי "לפני ימים ספורים חגגנו 67 שנות עצמאות למדינת ישראל, זו "ארצנו הקטנטונת" ו"אין לנו ארץ אחרת", אנחנו נושאים תפילה לשלום ובטחון למען הדורות הבאים עתידה של מדינת ישראל". 

חזרה
Facebook