רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

המורה למדעים, שרה מרסל, מבית ספר אריאל ברמלה, הגיעה לשלב 50 המורים הסופיים בתחרות "המורה של המדינה"

בחודש הבא יוכרזו ששת הזוכים בתחרות שיזמו מפעל הפיס, "ידיעות אחרונות, ",Ynet והסתדרות המורים.
תחרות "המורה של המדינה" הגיעה לשלב מכריע. 50 מורים הצליחו להעפיל לשלב הכמעט סופי בתחרות שנועדה להעלות לסדר היום הציבורי את מעמד המורים ותרומתם לחברה.

"המורה של המדינה", יוזמה משותפת של מפעל הפיס, "ידיעות אחרונות", הסתדרות המורים ו־ynet  הנערכת זו השנה השביעית, יצאה לדרך לפני כשלושה חודשים. יותר מ-3,000 טופסי המלצה הגיעו, ובהם המלצות על כ־1,300 מורים מכל רחבי הארץ - יהודים וערבים, חילונים ודתיים. רוב הממליצים היו תלמידים ותלמידים לשעבר, שביקשו להודות בדרך זו למורים שעושים ימים ולילות למען השכלתם, מורים שמצליחים - על אף כל הקשיים - לבלוט מעל האחרים ולהביא ערך מוסף לבית הספר ולתלמידים שלהם.

תהליך סינון המועמדים נעשה בליווי מכון קינן שפי וכלל בדיקה מעמיקה של ההמלצות, כאשר  אל השלב הכמעט סופי - שלב הראיונות פנים אל פנים - הגיעו 50 מורים.

מדובר בקבוצה איכותית ויוצאת דופן של מורים ומורות, אשר מגלמים באישיותם ובמקצועיותם את כל מה שאנחנו רוצים לראות במערכת החינוך הישראלית - מורים שהזכירו לכולנו ש"מורה לחיים" זו לא סתם סיסמה. בראיונות אישיים סיפר כל אחד מהם את סיפורו האישי ואת הדרך שבה הוא רואה את תפקידו בהוראה.

בעקבות הראיונות האישיים ייבחרו מתוך 50 המורים 15 מועמדים שיעלו לשלב הבא - ראיון בפני ועדה ציבורית. בתום השלב הזה ייבחרו ששת המורים שיזכו בתואר "המורים של המדינה". 

 ב-11 ביוני יתקיים טקס חגיגי, בנוכחות נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, אישים בכירים ממערכת החינוך ואישים נוספים מתחומי הכלכלה התעשייה והחברה, במהלכו יוענקו התארים והפרסים. כל 15 המועמדים שיגיעו לגמר יקבלו תעודת הוקרה ומחשב נייד אישי מתנת בנק מסד. ששת המורים הזוכים יקבלו השתלמות יוקרתית בארה"ב, מתנת תלמ"א - (תכנית לאומית למצוינות באנגלית) הממומנת על ידי משפחת שטיינהרדט בישראל וקרן שוסטרמן.

גב' גילה ערוסי, מנהלת ממ"ד אריאל רמלה, שיבחה את המורה למדעים, עם הגיעה לשלב  50 המורים הסופיים מתוך 1300 מורים, גילה: "בזכות יושרה מקצועית, מקצועיות והובלת תחום המדעים בבית הספר להישגים לימודיים גבוהים - עשירון עשירי במבחן המיצ"ב החיצוני,  מסירות, (לא ישנה בלילות.. בונה מבחנים ומשימות מותאמים) עובדת דיפרנציאלי, משקיעה מעבר לזמנה לסייע לתלמידים כולל הישארות לאחר שעות העבודה בבית הספר, כולל זמינות בביתה, מורה מתוקשבת, מעודכנת..בקיצור "המורה של המדינה!!!" ברמה שבאמת כבר לא רואים מורים כאלה. אני גאה לעבוד איתה".

אנו מאחלים לשרה מרסל בהצלחה!

חזרה
Facebook