רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

רמלה קרובה ללב שלך בהשכלה הגבוהה : יריד השכלה גבוהה, מלגות ופאנל מקצועות התקיים ברמלה

ביריד שאורגן ע"י מרכז "קשתות" השתתפו למעלה מ-150 מבקרים. ראש עיריית רמלה יואל לביא: העירייה רואה חשיבות רבה באקדמיה, בהתפתחותו ובהשתלבותו של הפרט במערכת התעסוקתית.
 
יריד השכלה גבוהה, מלגות ופאנל מקצועות אקדמאיים 2015, התקיים באחרונה ברמלה במסגרת פעילות מרכז קשתות. את היריד פקדו למעלה  מ-150 מבקרים שבאו ללמוד על העולם האקדמי. היריד התקיים במסגרת פעילות העירייה לקידום ההשכלה הגבוהה לאוכלוסיית הצעירים. פעילות זו של הרשות נעשית מתוך אמונה, כי צעירים משכילים, בעלי מקצוע ותעסוקה איכותית ובעלי זיקה שלהם לעיר, מהווים את חוד החנית בהתפתחותה של רמלה.

ראש עיריית רמלה יואל לביא, בירך על היוזמה וציין, כי העירייה  רואה חשיבות רבה באקדמיה, בהתפתחותו ובהשתלבותו של הפרט במערכת התעסוקתית.  לדבריו, בשנים האחרונות מעודדת העירייה את נושא ההשכלה הגבוהה והלימודים האקדמיים בעיר בשורה של פעולות נרחבות, בהם בין היתר, באמצעות קמפוס השפלה המהווה מוסד לימודים להשכלה גבוהה המציע תחומי לימוד מגוונים, כמו גם במתן מלגות והלוואות בתנאים טובים שאת הריבית מממנת העירייה ועוד.

מנהל מרכז צעירים ופיתוח הון אנושי קשתות, דרור קורת: "רבים מן הסטודנטים בעיר הם דור ראשון להשכלה גבוהה במשפחותיהם. הצעירים בימינו מתמודדים עם אתגרים קיומיים רבים והבחירה בדרך האקדמיה אינה טריוויאלית ועל כך אני מצדיע למבקרים שבאו ליריד במטרה לבנות את עתידם ומאחל להם ולאלו שכבר בלימודים הצלחה רבה בהמשך הדרך".

רכזת ההשכלה הגבוהה בקשתות ומפיקת האירוע ז'נט יוסופוב: "נכון להיום ברמלה ישנם צעירים שמתעניינים ברכישת השכלה גבוהה ומלגות ועקב הביקוש החלטנו לקיים ברמלה ערב שכזה שכלל את כל הידע הרב במקום אחד. אני שמחה שרבים הגיעו ויצאו עם תשובות לשאלות הרבות שנוגעות להשכלה הגבוהה ובחירת מקצוע". היריד שודר כולו בשידור חי ברדיו קול רמלה 106 FM  הפועל במסגרת מרכז התקשורת העירוני, על-ידי צוות בני נוער המשדרים ברדיו המקומי בניהולו של יקיר גרשוני, מנהל התחנה.

ביריד השתתפו נציגים ממוסדות אקדמיים שונים שהציגו מידע על מסלולי הלימוד כולל תנאי קבלה. בין המשתתפים: אוניברסיטת בר-אילן, מכללת אחווה, המכון הטכנולוגי חולון, מכללת לוינסקי, המכללה למנהל, מכללת פרס ועוד. בנוסף השתתפו נציגי תוכניות מיוחדות הקשורות להשכלה גבוהה: תוכנית עתידים לתעשייה המאפשרת קבלת מלגת לימודים מלאה ללומדים הנדסה ומדעים, נציגי היחידה ללימודי המשך של קמפוס השפלה הפותחים את ההרשמה למכינה קדם-אקדמית בחסות אוניברסיטת בר-אילן לשנה הבאה, פסיכומטרי, ונציגי מלגות כגון: קרן אימפקט, חינוך לפסגות, מנהל הסטודנטים, פרח ועוד.

במקביל ליריד התקיים בכיתות פאנל מקצועות על-ידי סטודנטים ואקדמאים מתחומים מגוונים, שענו לשאלות המתעניינים. כן הועבר באולם ההרצאות הסמוך, הרצאה בנושא  "השכלה נכונה למאה החדשה", על-ידי יובל שפיר, מנכ"ל חברת IDECIDE.

תושבים המעוניינים בייעוץ והכוון בתחומי ההשכלה, התעסוקה או הכשרות מקצועיות, מוזמנים לפנות למרכז קשתות המופקד על תחום פיתוח ההון האנושי ברמלה בטלפון 073-2409730.
חזרה
Facebook