רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

מאירועי ''יום האחדות'' ברמלה

במרכז ההדרכה לנוער:
ב-3 ביוני צוין ברחבי הארץ "יום האחדות", יום אותו יזמו העמותה לזכר שלושת הנערים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל ז"ל  ועמותת "גשר" הפועלת למען קידום הערבות ההדדית בחברה.

כ-40 מעגלי שיח של בני נוער התקיימו ברחבי הארץ, בתוך כך, התקיים מעגל שיח גם ברמלה, במרכז ההדרכה לנוער.     מעגל השיח כלל כ-22 נציגים מתנועות בני הנוער השונות, ביניהם נציגים ממועצת הנוער העירונית, מקבוצת מד"צים-צמר"ת, קבוצת "עושים לייק", ותנועת "בני עקיבא", דתיים, חילוניים ומהמגוון התרבותי הרחב שקיים בעיר. הפעילות עסקה בדיון בנושא סטריאוטיפים בחברה הישראלית, בהרגלים שלנו לקטלג אנשים וקבוצות ואיך אנחנו יכולים להתמודד עם אותה הסוגיה.

עוד עלו לדיון שאלות כמו האם העם שלנו מאוחד ומה מאחד אותנו בחברה הישראלית. אופק סמנדרוב, חבר בקבוצת מד"צים-צמר"ת שהשתתף בפעילות סיפר, כי "במהלך השיח הבנתי שאלף מוחות שווים לאלף דעות. אומנם לא הסכמתי עם כל מה שנאמר אך למרות המחלוקות בינינו והשונות הצלחנו לדבר בצורה נאותה ותרבותית ולהקשיב האחד לשני באמת".

תודה לאגף החינוך והנוער, מרכז ההדרכה לנוער שריכז את הפעילות, לעמותת ״גשר״ על שיתוף הפעולה והעברת מעגל השיח, וכמובן לבני הנוער שלקחו חלק בפעילות.
 
בתרבות התורנית

במלאת שנה לחטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגלעד שער הי"ד, התקיים יום אחדות לזכרם.  מטרתו של יום האחדות, שהתקיים במסגרת אירועי התרבות התורנית לחודש סיוון, להעלות על נס את חשיבות האחדות בין כל חלקי העם היהודי.

העם כולו התפלל לחזרת הנערים והתאחד סביב המשפחות שחיזקו בעוז רוחם את כולם. בחלק מבתי הספר ברמלה התקיימה פעילות חינוכית ובהמשך התקיימו מעגלי שיח בלובי היכל התרבות בהנחייתה ובארגונה של הרבנית חווה מנסבך, רכזת זהות יהודית במתנ"ס.
 
אשתקד, כשנודע דבר חטיפתם של הנערים התקיימו ברמלה תפילות לשחרורם, תלמידים כתבו מכתבים למשפחות, התקיימו דוכני אמירת תהילים ונאסף ציוד לכוחות שלחמו בגזרת גוש עציון בחיפוש אחריהם.  

חזרה
Facebook