רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

תלמידי רמלה בשביל ישראל

במסגרת פרויקט ייחודי של הקרן הקיימת לישראל - תוכנית מעו"ף ובסיוע של יחידת איכות הסביבה בעירייה יצאו תלמידים וצעירים מרמלה למסע מרגש לאורך שביל ישראל.

המסע בשביל ישראל הינו הרבה יותר מאשר טיול טבע בלבד. זוהי דרך ייחודית למפגש, לדיאלוג ישיר ולעיסוק בשאלות יסוד הנוגעות לחברה הישראלית ולמורשת היהודית - וזאת תוך כדי צעידה משותפת, לימוד ושיח על המכנה המשותף ועל המפריד בינינו, ובעיקר על עתידנו כאן ביחד.

המסע הוקדש לזכרו של סמ"ר אבי אופנר ו-72 חבריו שנפלו באסון המסוקים בשאר ישוב, ולזכר כל הנופלים במערכות ישראל ובפגועי הטרור.

כל קבוצה של תלמידים ובני נוער יצאה ליום שלם של טיול חוויתי באחד מהקטעים של שביל ישראל מהצפון ועד הדרום.   מרמלה יצאה קבוצת תלמידים ממועצת הנוער העירונית וכן קבוצה של צעירות בנות השרות הלאומי של "בת עמי" המשרתות ברמלה. קבוצות נוספות של נוער יצאו בהמשך לטיול המיוחד.

בתוך כך, קק"ל והיחידה הסביבתית הכריזו על שמות הזוכים בתחרות "בשביל ישראל". בשלב התחרות,התבקשו בתי הספר ליזום תוכנית חינוכית וערכית שתשולב תוך כדי הליכה בשביל ישראל, כאשר התוכנית צריכה לכלול אלמנטים של ציונות, מורשת וסביבה.

הזוכים בתחרות הם תלמידות כיתה ה' מבית ספר בר אילן ותלמידי כיתה י' 5 מתיכון לילנטל. התלמידים כתבו תוכנית מיוחדת שככל הנראה תיושם בהמשך על-ידי קק"ל סביב שביל ישראל. הכיתות הזוכות יוצאות ליום טיול מלא שימומן כולו על-ידי קק"ל. 

חזרה
Facebook