רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

עתודה מדעית בחטה''ב ''שחקים'' מסיימת שנה

כיתות העתודה המדעית של חטיבת "שחקים" ציינו את סיום שנת הלימודים תשע"ה בבוקר חגיגי ביום שישי האחרון באשכול הפיס בעיר.  תלמידי שלוש השכבות והוריהם התרשמו מתערוכות מרשימות של עבודות שורשים ומיצגים מרשימים בספרות, מדעים, מתמטיקה ואנגלית ששיקפו את מהלך הלמידה.

בהמשך צפו בהרצאתו המרתקת של אורן פרבר וסקרו יחד איתו את ההמצאות הגדולות של המאה. בנוסף, הוא לימד אותם להתבונן בסביבתם וללמוד ממנה, והמחיש איך פרטים בסביבתם הטבעית יכולים להוות השראה להמצאות מפתיעות.

לאחר הפסקה טעימה ומגוונת התכנסו לטקס הרשמי שכלל סקירה של חלק מהפעילויות שהתלמידים חוו במהלך השנה וחלוקת תעודות הצטיינות. את המעמד המרגש כיבדה בנוכחותה הגב' ענת רולניק, מדריכה מחוזית.

 דבריה של דקלה שגיא, מנהלת בית הספר, מסכמים היטב את המהות של המצוינות. דקלה: "כיתות העתודה מדעית טכנולוגית-כיתות המצוינות נוסדו מתוך מטרה לתת מענה חינוכי הולם לתלמידים המצוינים במערכת החינוך וכן על מנת ליצור תרבות של מצוינות בית-ספרית. על פי תפיסת עולמנו, מצוינות הינה השאיפה למיצוי הפוטנציאל, תוך גילוי נכונות למאמץ ולהשקעה להגשמת שאיפה זו. " 

"השנה כחלק מתוכנית המצוינות תלמידי העתודה יצאו לסיורים לימודים במפעל סיגמה ברחובות העוסק בפיתוח נוגדנים למחלות, במכון ויצמן נחשפו לאסטרונומיה ופיזיקה, במכון הוולקני למדו על השבחה גנטית בצמחים, במפעל נשר על תכונות חומרים ותהליכים טכנולוגים.     בנוסף, העשירו את הידע באמצעות הרצאות שונות, בהן: גלעד דימאנט הרצה בנושא חשיבה מחוץ לקופסה, דני נויטמן בנושא סדנת זכוכית, ד"ר טום שנברג מהמחלקה למדעי המח אוניברסיטת ת"א בנושא מח האדם וההתנהגות האנושית, פרופ' איתי בנהר בנושא תרופות ביולוגיות, ד"ר גודשטיין בנושא ריפוי סרטן בעזרת מח עצם כשהדגש היה  להעניק לתלמידים חוויית למידה עשירה מרתקת מגוונת ומותאמת."

חזרה
Facebook