רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

הערך ''ואהבת לרעך כמוך'' יושם ביום שיא בבית ספר נווה יונתן ברמלה

ביום רביעי השבוע, התקיים בנווה יונתן יום שיא בנושא: "ואהבת לרעך כמוך". בשנת הלימודים האחרונה, תלמידי נווה יונתן למדו וחוו במסגרת שיעורי רוח יהודית המתקיימים בבית הספר, ובשיעורים נוספים על הערך ואהבת לרעך כמוך.  במהלך השנה, התלמידים מימשו את הערך "ואהבת לרעך כמוך" על-ידי מגוון פעילויות, ביניהן: הקמת דוכן פופקורן מדי ראש חודש על מנת לאסוף כסף לצדקה, שלל התנדבויות, איסוף ממתקים עבור ילדים כחלק מפרויקט בני ובנות מצווה ועוד.

יום השיא שהתקיים השבוע, היווה סיכום לשנה של עשייה, ופתיחה לשינוי בדרך החיים של כולם. ביום זה הוצבו תחנות בהן נדרשו התלמידים לסמוך אחד על השני, לקבל את חולשתו של האחר ולהכיר בחשיבותו של כל פרט בקבוצה.  בנוסף, התלמידים השתתפו בפעילות  כדורסל נכים על-ידי שחקני כדורסל נכים מ"משכן היזמות", אשר מפעילים פרויקט בשם "כולנו יכולים - ידע זה כוח".    במהלך היום, התלמידים צפו בסרט " תעביר את זה הלאה" ובסיומו קיבל כל תלמיד שלושה כרטיסים עם הכיתוב "גם אני מימשתי את הערך 'ואהבת לרעך כמוך', עכשיו תורך להעביר את זה הלאה", כאשר המטרה היא שהתלמידים יהיו "סוכנים" של הערך ויעוררו גלי אהבה בסביבה הקרובה אליהם כך שהסביבה של כולנו תהיה נעימה וטובה יותר.  נערך טקס השבעה בו התלמידים התחייבו מעתה והלאה לקבל על עצמם, מדי בוקר, את הערך: ואהבת לרעך כמוך.

כל התלמידים וצוות בית הספר קיבלו חולצות תלבושת לבנות עם האמרה: 'ואהבת לרעך כמוך' בחמש שפות שונות: עברית, ערבית, אנגלית, רוסית ואמהרית.

התלמידים עברו שנה רצופת חוויות של נתינה ואהבת הזולת, ויום השיא שהתקיים בבית הספר היווה עבורם חוויה מסכמת, עמוקה ומשמעותית.

יום השיא נערך ביוזמתה של שלי קרן, מנהלת בית הספר, מירב שלום סגניתה, צוות המורים ומדריכי הרוח היהודית המלמדים בבית הספר, ובשיתוף עם בנות שנת שירות של גרעין איתן, בת ובן השירות של הנוער העובד, רייצ'ל, המורה החיילת  ואדי מדריך המוגנות בבית הספר.

חזרה
Facebook