רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

יריד חקר בבית ספר ''אופק'' ברמלה

ערב ססגוני ומרתק נערך בשבוע שעבר בבית ספר "אופק", במהלכו התקיים יריד החקר המסכם למידה של חודשים רבים. תלמידי בית הספר הציגו את עבודותיהם ותוצרי למידתם.
תהליכי החקר מאגדים בתוכם את החזון הבית ספרי יחד עם החזון "הירוק " של בית הספר. דורית נבו, מנהלת בית הספר: "בית ספר "אופק" שואף לטפח ולחנך תלמיד המאמין ביכולתו, תלמיד סקרן וביקורתי המכוון למצוינות, תלמיד המעורב בסביבתו, שיגדל ויתפתח להיות אדם ערכי  ומעורב בחברה. בית ספר "אופק" חרט על דגלו את ערך השמירה על כדור הארץ למעננו ולמען הדורות הבאים. אנו שואפים לגדל דור של אזרחים שחושבים על המחר ומשתדלים לצמצם את טביעת הרגל האקולוגית שלנו בסביבה."
 

כל תחומי החקר עסקו ביחסי הגומלין אדם- סביבה. כיתות א' חקרו את פירות ההדר והציגו ביריד מוצרים המיוצרים מפירות הדר יחד עם סיפורי ביכורים שהילדים כתבו,  כיתות ב' חקרו צמחי תבלין והציגו את תוצרי החממה האקולוגית של בית הספר, כיתות ג' חקרו את העצים בשכונה והכינו סימניות עם מידע על העצים אשר חולקו לכל תלמידי בית הספר. כיתות ד' חקרו את קיומם של מפגעים סביבתיים בעיר שלנו רמלה, וחילקו לתלמידי בית הספר מגנטים המעודדים התנהגות סביבתית נכונה, כגון הפרדת פסולת. כיתות ה' עסקו במחסור במשאבי טבע והציעו פתרונות טכנולוגיים לכך. הם הציגו דגמים של אנרגיה טרמו- סולרית, טורבינות רוח, ארובות גבוהות, בית בוץ, טפטפות ועוד. כיתות ו'  חקרו את עטלפי הפירות שמלכלכים את קירות בית הספר, והמציאו רובוט המרחיק עטלפים.  כזכור, ההמצאה זכתה במקום הראשון בתחרות ארצית של חקר טכנולוגי והתלמידים ייצגו את ישראל ביריד חקר העולמי שיתקיים בארצות הברית.  מנהלת אגף החינוך בעיר, הגב' איילת  כהן יחד עם המפקחות גבי יחזקאל ושוש שגיא  ביקרו ביריד והביעו הערכתם הרבה לעבודה המקצועית והמדהימה שנעשתה בבית ספר אופק.
חזרה
Facebook