רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

ליטל אבטה, תלמידת בית ספר האמנים ברמלה במקום הראשון בתחרות ''דור לדור יביע אומר''

בית ספר האמנים השתתף בטקס הסיום של התחרות "דור לדור יביע אומר", שהתקיים במכון "בן צבי" בירושלים.  

סיפורה המרגש  של ליטל אבטה, תלמידת כתה ו' בבית ספר האמנים, זיכה אותה במקום הראשון מבין שלל המתמודדים מכל רחבי הארץ.

ליטל בחרה לכתוב את הסיפור המרגש של אמה, המתאר את תלאות המסע הארוך  לארץ ישראל, הקשיים הרבים שעמם נאלצו להתמודד בדרך ותקופת ההסתגלות הראשונה בארץ .

ליטל הגיעה לטקס הסיום יחד עם אמה, בליווי מחנך הכיתה, ברוך מיכאלוב, ורכזת התכנית שושנה אברמוב.

מבין שלל הסיפורים, סיפורה המרגש של ליטל זכה בתואר "הסיפור המצטיין". ליטל זכתה לעלות על הבמה יחד עם אמה  ולהקריא לכל הקהל את סיפור העלייה לארץ.  הקהל התרגש מאוד וחלק אף הזיל דמעה למשמע הסיפור המרגש והלא יאומן!

ליטל בחרה לקרוא לסיפור האישי שלה "כנגד כל הסיכויים" .סיפור זה רק מוכיח, שאין דבר העומד בפני הרצון, הרצון העז  של האם לעלות בגיל צעיר לארץ ישראל, להקים כאן משפחה ולהיות חלק מאומה אחת גדולה.

השנה החליטו בבית ספר האמנים להיחשף אל מכלול הסיפורים האישיים בדרך חווייתית, מרגשת  ומשמעותית הן עבור התלמידים והן עבור הסבים והסבתות.

במסגרת פרויקט זה בהובלת רכזת התכנית, גב' שושנה אברמוב, הוחלט לקיים בבית הספר מפגש בין דורי של תלמידים סבים וסבתות והוריהם. מטרת המפגש הייתה להכיר את חיי הסבים והסבתות על ידי תיעוד סיפורם האישי. מתוך שלל הסיפורים שנחשפו, נבחר הסיפור של משפחת אבטה לשלבים מתקדמים עד לבחירת הסיפור המצטיין.

מיכל דדון, מנהלת בית הספר: "ברצוני להודות למדריכה דינה דרורי, על הדרכה מקצועית וממוקדת, האוזן הקשבת והליווי לאורך כל הפרויקט. לרכזת התוכנית שושנה אברמוב על הובלת מהלכים משמעותיים וליוויי מסע מרגש של משפחת אבטה היקרה. אין ספק שבית ספרינו  ימשיך להוביל פרויקט זה גם בשנים הבאות."

חזרה
Facebook