רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

86 - הוא הציון שהוענק ל-2 תלמידים מבית ספר סיני ברמלה שניגשו למבחן בגרות במגמת תקשורת

זו השנה השלישית שתלמידי בית הספר 'סיני' לחינוך מיוחד, ניגשים לבגרות במגמת תקשורת, בשיתוף המרכז העירוני לתקשורת ברמלה - הטלוויזיה הקהילתית. שישה תלמידים למדו השנה במגמת טלוויזיה, מתוכם ניגשו שניים לבגרות חיצונית. יצחק מוזגרשווילי ויעל יוניוב, עבדו במשך כל שנת הלימודים על הפקת סרט דוקומנטרי המספר על חלומם האישי, וקיבלו את הציון 86.
 
יעל יוניוב ויצחק מוזגרשווילי הגיעו בתחילת החודש נרגשים לבחינת הבגרות המעשית בתקשורת, בה הם הציגו את שני הסרטים הדוקומנטריים המספרים על חלומם האישי. לאחר הקרנת הסרט הם  ענו על שאלות הבוחנת בנוגע לעבודה שביצעו בשנה החולפת, משמעויות של זוויות הצילום השונות בסרטם ושאלות כלליות מתחום הצילום והעריכה.

יעל בת ה-17 הגישה לבגרות את סרטה 'החלום של יעל', המספר על חלומה ללכת בעקבות אמה הקוסמטיקאית ולעבוד בתחום כמאפרת ומסאז'יסטית. בסרט היא מראיינת את צוות המורים המלווה אותה בבית הספר בתחום האיפור ואף מתעדת את המפגש שלה עם אמה במקום עבודתה, וחושפת בפניה את חלומה האישי, להיות כמוה כשתהיה גדולה. הסרט המרגש מציף את מערכת היחסים שלה עם אמה הקוסמטיקאית, המהווה עבורה דמות לחיקוי.

יצחק בן ה-17 וחצי הציג בהתרגשות גדולה את סרטו 'להיות רונאלדו'. בסרט הוא מספר על שאיפתו הגדולה, להיות שחקן כדורגל ענק כדוגמת אלילו, שחקן ריאל מדריד כריסטיאנו רונאלדו, שחקן הכדורגל הטוב בעולם. בסרט אנו פוגשים את יצחק המספר על חלומו ביחד עם חברו הטוב אוריה כהן ובהמשך מתלווים אל השניים באימון הכדורגל השבועי בבית הספר סיני, עם המאמן ענר פרץ.

"לימודי התקשורת והכנת הסרטים האישיים מעצימים את התלמידים ונותנים להם הרבה מרחב ליצירתיות וליכולות שאינן ורבליות", מספרת מנהלת בית הספר סיני חיה ברקוביץ'. "התלמידים רוכשים אמונה ביכולות שלהם ובנוסף גם כלים לפיתוח מיומנויות בתקשורת בינאישית. מרגש לראות את הפרויקטים שלהם ואת הגאווה שלהם במימוש העצמי", אומרת ברקוביץ'.

רכזת הבגרויות בבית הספר סיני, יונית שלום, מציינת כי "התלמידים עברו תהליך מדהים בעזרת המורים הנפלאים שלהם הדס בארי ויואב הראל, לימודי התקשורת והפקת הסרטים האישיים נתנו להם כלים להתמודדות בחיים והביאו לידי ביטוי את העולם הפנימי שלהם. בנוסף תרמו להעלאת הביטחון העצמי והדימוי העצמי שלהם".

הדס בארי ויואב הראל, מדריכי הפרויקט מטעם הטלוויזיה הקהילתית, שהכינו אותם לבגרות השנה, סיפרו על ילדים רגישים במיוחד, עם פשטות וכנות: "ראינו יכולת גבוהה לזקק את האמת מתוך החוויה, דבר שתרם רבות להפקת סרטים איכותיים".

קרן טוויג, מנהלת הטלוויזיה הקהילתית, ציינה כי "זו השנה השלישית בה אנו מגישים את תלמידי בית הספר 'סיני' לבגרות. בכל שנה זה מרגש מחדש להיות חלק מהעשייה הייחודית הזו. כל שנה מביאה איתה אתגרים לצד סרטים מעניינים וכנים, מתוך מבט עיניהם של נערים ונערות, שלא מפחדים להיות הם. כשהכנות והאמת הזו מגיעה למסך, אי אפשר להתעלם מהעוצמה שלה".

חזרה
Facebook