רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2015 - חינוך

גאווה רמלאית המדריכים הצעירים החדשים של רמלה

נציגי קבוצת מד"צים- צמ"רת, מטעם מרכז ההדרכה לנוער, סיימו בהצטיינות את קורס ההדרכה והמנהיגות הארצי של ארגון צמר"ת (ציונות, מנהיגות, רעות ותרומה לקהילה)
חמישה בני נוער, בהם שלוש בנות ושלושה בנים, יצאו לקורס הדרכה שערך כשבוע.  הקורס נחלק לשלושה חלקים מרכזיים, החלק ראשון כלל סדנאות בנושא ההדרכה, הכלים שיש לרכוש על מנת להיות מדריך טוב, דמות המדריך והאחריות המוטלת עליו, איך הופכים רעיון לפעילות הדרכתית ומתאימים אותה לגילאים שונים,  זאת על-מנת לתת את מירב הכלים לבני הנוער שיהיו המדריכים הטובים ביותר. בחלקו השני של הקורס הושם דגש על המנהיגות והטמעת ערכי תנועת הנוער צמר"ת, לה שותפים המדריכים – מנהיגות בקהילה, ערכי הרעות והתרומה לקהילה, ציונות עכשווית, שיחות על חינוך, מה שהעניק את הערך המוסף לאותם מדריכים צעירים,  ובחלקו השלישי של הקורס, נסעו המדריכים הצעירים לטיול חוויתי באזור הכרמל, לנו בשטח, ועברו התנסות הדרכתית שהכינו על פי מה שלמדו במהלך הקורס.

טקס חלוקת תעודת המדריך הצעיר נערך ממרום מערת אצבע שבכרמל.  הנציגים הרמלאים ייצגו את העיר בכבוד וזכו למחמאות רבות מצד צוות הרכזים הארצי.  ליאל לוי, חניכה בקבוצה:  "היה ממש כיף בקורס וזה נתן לי יותר ביטחון לעמוד מול קהל, להיפתח ולהביע את דעתי בנושאים שונים. אני מודה על ההזדמנות להיות חלק בקבוצה הזו השנה.    אלון בכור, חניך בקבוצה, ציין אף הוא, כי "בתור חניך שהצטרף רק לאחרונה לקבוצה במרכז ההדרכה ולא ידעתי שום דבר על הדרכה, הקורס תרם לי רבות. בצד החברתי אני מרגיש שהוא שינה אותי מאוד ואני מרגיש שבזכותו הפכתי לאדם טוב יותר ורגיש יותר לזולת. אני שמח להיות חלק מהקבוצה".

יצוין כי קבוצת מד"צים- צמר"ת, הינה קבוצה חדשה שנפתחה רק השנה. הקבוצה נפגשת מידי שבוע בהנחייתה של חן סמסון, רכזת הנוער במרכז ההדרכה, והיא עצמה התנדבה במרכז ההדרכה כנערה. הקבוצה מהווה את תחילתו של סניף חדש של מדריכים צעירים כאן בעיר מטעם ארגון צמר"ת. המון בהצלחה בהמשך! כן ירבו!

חזרה
Facebook