רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות

הושקה התוכנית לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים במערך ההתנדבות ברמלה


הושקה ברמלה התוכנית הייחודית של משרד הרווחה 'עוצמת ההתנדבות' המשלבת אנשים עם צרכים מיוחדים במערך ההתנדבות. את התוכנית תרכז היחידה להתנדבות עירונית. ראש עיריית רמלה יואל לביא ברך על התוכנית: אני רואה חשיבות רבה בהנגשת ההתנדבות ושילוב בעלי צרכים מיוחדים במערך המתנדבים העירוני  


רמלה נבחרה לקחת חלק בתוכנית מיוחדת פרי יוזמת משרד הרווחה לשילוב בעלי מוגבלויות בהובלת פרויקטים התנדבותיים. מדובר בפיילוט ייחודי במימון משרד הרווחה לו נבחרו רשויות מובילות בתחום ההתנדבות המתקיים בהנחיה מקצועית של חברת b4c. בפרויקט משתתפות הרשויות: רמלה, הוד השרון, אשדוד וקריית אונו.

ראש עיריית רמלה יואל לביא, ברך על היוזמה המשלבת את כלל האוכלוסיות במערך ההתנדבות העירוני וציין, כי הוא רואה חשיבות רבה בהנגשת ההתנדבות, תוך שילוב בעלי צרכים מיוחדים במערך המתנדבים העירוני. לביא:"הדאגה לאוכלוסיה עם צרכים מיוחדים היא ערך עליון בקביעת אופייה המוסרי והערכי של הקהילה. עלינו להאמין באמונה שלמה בכיבוד החלש והשונה, תוך מתן הזדמנות שווה לכל בן אנוש, לתרום להתנדב ולחיות בכבוד ובאיכות חיים".

את התוכנית ברמלה תרכז מנהלת היחידה להתנדבות עירונית הפועלת במחלקה לשירותים חברתיים, הילה ירושלמי, והמתנדבים, חבר מועצת עיריית רמלה עאמר אבו גאנם- תכנית לשילוב בעלי צרכים מיוחדים, איציק כהן- מתנדב באנו"ש, מרים טביב- מתנדבת באיכות השיקום וכנרת אברג'יל- מתנדבת בקבוצת אור הזרקורים למען לקויי ראייה.

איילת כהן, מנכ"לית העירייה איילת כהן: "העירייה רואה חשיבות רבה בשילוב אוכלוסיות נוספות במערך ההתנדבות, הפרויקט מבורך למען הקהילה ומוכיח שמוגבלות אינה מגבילה את האפשרות להוביל ולהתנדב".

מנהלת מחלקת הרווחה והשירותים החברתיים אילנה שנבל:"תכנית עוצמת ההתנדבות חשובה לנו כחברה, כעיר, כקהילה וממצבת את רמלה כעיר פורצת דרך בתחום שילוב והעצמת בעלי מוגבלויות בכל תחומי החיים".

רכזת התנדבות עירונית הילה ירושלמי: "אני שמחה וגאה על בחירתה של העיר רמלה ויחידת ההתנדבות העירונית להשתתף בפיילוט חשוב זה, המתנדבים שנבחרו להשתתף בתכנית משלבים בין מוגבלויות שונות: נפש, לקות ראייה, ומוגבלות שכלית התפתחותית. זוהי קפיצת מדרגה חשובה משמעותית וחיונית לקהילה: מהתנדבות למען מוגבלים להובלה ויוזמת פרויקטים על ידי בעלי מוגבלויות- הפרויקט מבטא, הלכה למעשה, את מדיניות ראש העיר במערך התנדבות נגיש לכולם".

 

חזרה
Facebook