רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות

חיים ביחד, מכבדים אחד את השני

רמלה, משקיעים יותר בחיים המשותפים. חיים ביחד, מכבדים אחד את השני! ראש העיר רמלה מיכאל וידל, רואה חשיבות רבה בקיומם של חיים משותפים בעיר רב תרבותית. במסגרת זו פועלת העירייה בנושא בשורה ארוכה של תוכניות המייצרות גשרים בתוך מערכת החינוך העירונית והמערכת הבוגרת באופן המשקף דו קיום ושכנות טובה. 
ראש העיר מר מיכאל וידל, הנחה את מחלקת הדוברות, לבצע קמפיין המעודד את השותפות והחיים המשותפים בעיר רב תרבותית - "חיים ביחד, מכבדים אחד את השני".
וידל: "אני רואה חשיבות רבה בנושא החיים המשותפים בעיר רב תרבותית, בחיזוק והקניית תחושת השייכות, ההידברות והיותנו עיר המהווה מגדלור של שכנות טובה ודו קיום בעיר רב תרבותית.  הסלוגן שנבחר "חיים ביחד, מכבדים אחד את השני", הוא עדות ניצחת למציאות בעירנו רמלה, בה חיים יהודים וערבים בשכנות טובה.
יש לזכור, כי החיים בערים מעורבות רגישה מאוד ועשויה להיות שבירה ומאיימת לפורר את רקמת החיים בה. בניית גשרי ההידברות מגן ועד בגרות, הדיאלוג המשותף הפורה והמוצלח בין הקהילות ברמלה הם ההוכחה הטובה ביותר להיותה של רמלה דוגמא ומופת לחיים משותפים. אני מברך על הקמפיין החשוב".
יצוין, כי המטרה המרכזית בקמפיין היא חשיפה אופטימאלית לחיים המשותפים והטובים המתקיימים ברמלה. במסגרת התוכנית יזמה מחלקת הדוברות שורה של פעולות חשיפה לעידוד וחיזוק החיים המשותפים בעיר. בין היתר ערכה ויזמה מחלקת הדוברות שורה של פעולות שכללו כתבות בנושאי חיים משותפים מגיל הגן ועד בוגרים. הכתבות הופקו במסגרת מרכז התקשורת העירוני הטלוויזיה הקהילתית ושודרו בתוכנית "מבט לקהילה" בערוץ 98 יס והוט . כן הופקה במרכז התקשורת העירוני, רדיו קול רמלה 106  FM , תכנית רדיו חדשה שעוסקת בנושא החיים המשותפים וחיזוק והקניית תחושת השייכות. את התכנית מגישים שניים מתושבי רמלה, יסמין בכריה, מגשרת ומרצה בתחומי קידום הדיאלוג הרב תרבות בחברה המוסלמית והישראלית, ושרון פלא חיים בוגר תיכון אורט לילינטל במגמת התקשורת. כמו כן הקליטו חברי להקת הזמר "רמנוער" את השיר סאלם בשפות שונות, שיר שמושמע בתוכניות הרדיו והטלוויזיה הקהילתית העוסקת בנושא החיים המשותפים, השיר עובד ע"י היוצר שמוליק נויפלד, הפקה אבי ברנס. במסגרת התכנית יעלה לאוויר בימים הקרובים קמפיין פרסומי רחב היקף על גבי שלטי חוצות בהשתתפותם של תושבי העיר יהודים וערבים בהם: ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, הרב רובי דוידוב, מנהלת בית הספר אלג'ואריש נוואל אבו גאנם, יו"ר ועד ההורים העירוני אורלי אביב, המתנדב פורום מנהיגים דיאלוג קהילתי מרכז הגישור העירוני עווד אל חורי,שלמה גבר מנכ"ל הקהילה היהודית הקראית, יו"ר מועצת התלמידים עדן מרואלי, יו"ר ועדת נוער וקהילה אסתר גדמו, ניקול רוס, תלמידת כיתה ג' בבית הספר בן גוריון, ליאב צ'וקול תלמיד כיתה ד' בבית הספר מענית.
יו"ר ועד ההורים העירוני אורלי ארביב: "החיים המשותפים ברמלה הם דרך חיים ביחד. אני מזמינה את הציבור בישראל לבקר ברמלה, בשוקיה כדי לחוש הלכה למעשה מהו דו קיום אמיתי ועל כך גאוותינו".
מנהלת בית הספר אל-ג'ואריש נאוול  אבו גאנם : "רמלה היא לכל הדעות עיר מיוחדת בה חיים בהרמוניה זה לצד זה יהודים וערבים. הפעילות והשיח המשותף בין תלמידיי לבין תלמידי בית הספר רעות הוא עוגן חשוב ומרכזי  בשותפות, בהכרת התרבות האחד של השני, בקרבה ואהבה״. 
 
 
חזרה
Facebook