רמלה - קרובה ללב שלך

,

כתבות 2016 - חינוך

''שימוש בסמים ואלכוהול מקורו בכאב ובדידות''

תלמידי החטיבות ותיכון הרב-תחומי אלון ברמלה, ביקרו בקהילה הטיפולית "רטורנו", ושמעו הרצאה על מצבי סיכון.

ביום חמישי האחרון, יצאו עמיתי סמים מחטיבות הביניים ומהתיכון הרב תחומי אלון לסיור בקהילה הטיפולית "רטורנו". עמיתי הסמים הוכשרו בבתי הספר שלהם לשמש מנהיגות צעירה ומשפיעה בנושאים של סמים ואלכוהול. בפיילוט ייחודי לרמלה- הוכשרו עמיתים  גם בתיכון במסגרת המחויבות האישית, ובהמשך העבירו עמיתי התיכון פעילויות מקדימות לסיור  לתלמידי חטיבות הביניים.  סמינר העמיתים שאורגן ע"י מירי זריהן, יועצת הרב- תחומי ומדריכת שפ"י בנושא מניעת שימוש לרעה בסמים ואלכוהול, הוא פרי שיתוף פעולה של יועצות חטיבות הביניים, עיריית רמלה, שפ"י והרשות למלחמה בסמים ואלכוהול.
במהלך הסיור שמעו התלמידים הרצאה על מצבי סיכון בהם ילדים מחפשים בריחה מהם באמצעות סמים ואלכוהול. "לא דיברתם איתנו על כמה סמים ואלכוהול מסוכנים – את זה אנחנו יודעים, וזה כבר לא כל כך עובד עלינו.  זה שהנושא היה כאב ובדידות ועד כמה חשוב לשתף ולקבל עזרה זה הדבר החשוב שלמדתי היום", כך אמרה בסיכום ההרצאה תלמידה מהחטיבה.
בהמשך שמעו התלמידים סיפור אישי של מכור, שהדגיש עד כמה ההתמכרות שלו הייתה תוצר של כאב, מצוקה וחוסר יכולת לבקש עזרה, ועד כמה השיקום שלו קשור בתמיכה ובדיבור על הקשיים והכאב.   
הסיור היה חוויה עוצמתית ומלמדת מאוד עבור התלמידים וגם עבור הצוות שליווה אותם. לסיור הצטרף יואב נדב, מתאם הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, שהדגיש את השיח הרגשי והצורך להמשיכו בבתי הספר.
המסר המרכזי שעבר לאורך כל היום היה - אל תישארו לבד בכאב, בעצב, בבדידות, שתפו אחרים שאתם חושבים שיכולים לעזור ואל תפסיקו עד שתקבלו עזרה ותרגישו טוב יותר.  מסר חשוב לכל הילדים, ובעצם לכולם.
 
 

חזרה
Facebook